Parafia św. Jakuba Ap. w Łebie

XXII Niedziela zwykła

Utworzono: 28-08-2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
29 sierpnia 2021

1.    Gościmy dzisiaj w naszej parafii relikwie założyciela bractwa Rycerzy Kolumba błogosławionego ks. Michaela McGivney’a. Relikwie będą nam towarzyszyć do wtorku włącznie. W środę powędrują do parafii Wniebowzięcia NMP w Łebie.

Peregrynacji relikwii w naszej parafii towarzyszy zbiórka do puszek przed kościołem ofiar na budowę hospicjum w Lęborku.

2.    Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary jakie przekazujecie na potrzeby Parafii i budowy tego kościoła. Dzięki Waszej ofiarności może powstawać ten kościół. Bóg zapłać!

3.    Bardzo dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła w tym tygodniu mieszkańcom ul. Łebskiej od cmentarza do pałacu: pani Kowalskiej, panu Darkowi z Nowęcina, Jadwidze Olech, Ewie Glegoła i Mirosławie Cicharskiej.  W przyszłą sobotę od godz. 8:00 bardzo proszę o taką pomoc mieszkańców ul. Łebskiej w blokach.

4.    Bardzo dziękujemy siostrom franciszkankom z Wurzburga, które ofiarowały nam ławki z ich kościoła klasztornego. Bardzo dziękuję ks. Jerzemu Sobota – rektorowi Polskiej Misji Katolickiej w Wurzburgu, który wraz z polonusami z Wurzburga i jednym hindusem pomagali przy załadunku ławek w Wurzburgu. Bardzo dziękuje Rycerzom Kolumba oraz jednemu wczasowiczowi za załadunek ławek i rozładunek ustawienie ławek w naszym kościele. 

5.    W tym roku obchodzimy Rok Święty Jakubowy. Z tej okazji m.in. nasz kościół został przez Stolicę Apostolską ustanowiony kościołem stacyjnym, a to znaczy, że za nawiedzenie naszego kościoła, oddanie czci relikwiom św. Jakuba i modlitwę w intencjach Ojca świętego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się wszelkiego przywiązania do grzechu, Komunia św.) Przed relikwiami św. Jakuba (a są to relikwie 1 stopnia) wyłożona jest również księga intencji, do której można wpisać swoje prośby, które chcemy powierzyć Jego wstawiennictwu lub podziękowania za otrzymane łaski.

6.    Dzisiaj już ostatnia niedziela według porządku wakacyjnego Mszy św. Od jutra msze św. rano o 7:00 i 18:00 a w niedzielę o 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00

7.    W tym tygodniu 1 września o godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego w intencji nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

8.    W tym tygodniu przypadają tzw dni eucharystyczne: 1 czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo eucharystyczne i modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od godz. 17:00 spowiedź 1 piątkowa a po Mszy św. wieczornej w piątek nabożeństwo do NSPJ. W sobotę rano od godz. 6:30 nabożeństwo 1 soboty miesiąca. W sobotę rano od godz. 8:00 odwiedzać będziemy naszych chorych zanosząc im Pana Jezusa w Komunii św.

9.    Po Mszy św. zapraszamy do BOLEŃCA (naszego parafialnego domu kultury) na kiermasz taniej dobrej książki z naszego diecezjalnego wydawnictwa Bernardinum. Znajdziemy na kiermaszu wiele książek o tematyce religijnej, społecznej historycznej, dla dzieci i młodzieży a także podróżnicze. Zapraszamy do skorzystania z parafialnej kawiarenki, która dzisiaj serwuje herbatę, czekoladę, kawę oraz domowe ciasteczko. W Boleńcu znajdziemy także pamiątki związane z kultem św. Jakuba Apostoła.