Parafia św. Jakuba Ap. w Łebie

XXV Niedziela zwykła

Utworzono: 18-09-2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18 września 2022

1.    Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła mieszkańcom Matejki i Mickiewicza, szczególnie rodzinom Kaźmirkiewicz, Borosz, Kowalskim i Witke. W przyszła sobotę prosimy o taką pomoc mieszkańców ulicy Mieszka I. Bardzo dziękujemy tym, którzy przychodzą aby pomóc sprzątnąć kościół osobiście albo podsyłają innych w swoim zastępstwie. Bardzo dziękujemy 

2.    W sobotę 17 września odbyło się 14 już „Camino” czyli otwarte spotkanie podczas, którego dyskutujemy na ważne tematy. W tym roku na temat: „Wartości chrześcijańskie a europejskie. Chrześcijaństwo kształtujące tożsamość Europy”.  Bardzo dziękuję członkom Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga za pomoc w organizacji tego wydarzenia jak również za wsparcie okazane przez Polską Fundację Narodową, Starostwo Powiatowe w Lęborku, Hotel Wodnik, rodzinę Laskowicz i Gałązków. Owocem tego spotkania będzie publikacja książkowa, która ukaże się pod koniec roku.

3.    Warunkiem przystąpienia do Sakramentu Małżeństwa jest odpowiednie przygotowanie do tego Sakramentu. Wszystkich, którzy zamierzają w  najbliższym czasie (np. w przyszłym roku) przystąpić do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na organizowany przez Łebski Uniwersytet Ludowy Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca, który odbędzie się w Łebie w dniach 4-6 listopada. Weekend dla narzeczonych to nowoczesna forma kursu przedmałżeńskiego zalecana w naszej diecezji jako minimalna forma przygotowania, bez której nikt nie otrzyma zgody na zawarcie małżeństwa sakramentalnego w naszej diecezji.