III NIedziela Wielkiego Postu

Utworzono: 06-03-2021

7 marca 2021

1.    Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary jakie przekazujecie na potrzeby Parafii i budowy tego kościoła.

2.    W tym tygodniu w piątek zaczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Jerzy Gonta Salezjanin z Nauki Rekolekcyjne będą wg następującego porządku

Piątek godz. 7:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
godz. 17:30 – Droga Krzyżowa
godz. 18:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną
godz. 19:00 do 22:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.
Sobota godz. 7:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
godz. 8:00 do 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
godz. 18:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
Niedziela: zakończenie rekolekcji na wszystkich Mszach św. Gorzkie Żale jak zwykle o godz. 17:30

3.    Piątkowa adoracja, spowiedź oraz adoracja sobotnia wpisuje się w zachętę Papieskiej Rady ds. Promocji Nowej Ewangelizacji, która proponuje, po raz kolejny, podjęcie inicjatywy 24 godziny dla Pana. Zapraszamy do szczególnego oddania tego czasu Panu Jezusowi.

4.    Zapraszamy na ekstremalną DROGĘ KRZYŻOWĄ A.D.2021
Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie – ruszamy w nocy na ponad 30 kilometrową wędrówkę. Sami, w milczeniu. Zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Wyposażeni w opis trasy i rozważania - 14 stacji męki Pana Jezusa. Doświadczamy bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdzamy i przekraczamy siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony.
W naszej okolicy (Garczegorze - Łeba) Ekstremalna Droga Krzyżowa, po raz kolejny wyruszy z kościoła w Garczegorzu.
Rozpoczniemy 19 marca - Mszą Świętą w kościele św. Marii Magdaleny w Garczegorzu o godz. 22.00, a po Mszy Świętej wyruszymy na wybraną trasę.

Zapisy na EDK już ruszyły na stronie internetowej  www.edk.org.pl . W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej można wziąć także udział nie zapisując się ponieważ jest to indywidualna praktyka religijna i każdy z uczestników bierze w niej udział na własną odpowiedzialność.
Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie internetowej: www.edk.org.pl Także tam znajdują się opisy tras oraz ślady GPS, które można pobrać.
Pakiety z rozważaniami można będzie nabyć przed i po Mszy świętej. Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia. Może masz do podjęcia ważne decyzje, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu. Chodź z nami!  Zapraszamy!

5.    Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie do dyspozycji Rekolekcjonisty.