Utworzono: 16-03-2024

17 marca 2024

1. Z Bożą pomocą rozpoczynamy dzisiaj Wielkopostne Rekolekcje, które dla nas poprowadzi ks. Andrzej Patrzykąt z Pelplina. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej parafii, facebooku lub w Tygodniku Parafialnym.
  2. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła mieszkańcom ulicy Jaśminowej i Krótkiej. W przyszła sobotę prosimy o taką pomoc mieszkańców ulicy: Kacze Stawy, Kamiennej, Kolonijnej i Kolorowej.
  3. Spowiedź wielkopostna będzie w środę od godz. 17:30 do 19:00. Będą również obecni z tej okazji kapłani z dekanatu.
  4. W środę od godz. 17:30 odmawiamy Różaniec w intencji rodzin i budowy kościoła. Tym razem poprowadzi go Róża Matki Bożej Gromnicznej.
  5. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się w plebanii spotkanie Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga.
  6. W piątek o godz. 17:00 odbędzie się w Boleńcu spotkanie informacyjne dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Na spotkaniu będzie z poradami fizjoterapeutka.
  7. W piątek o godz. 21:00 tradycyjnie odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. W tym roku na zakończenie Misterium będzie zbiórka ofiar na pokrycie kosztów wynajęcia profesjonalnego nagłośnienia i oświetlenia (4000 zł). Nie udało nam się bowiem w tym roku znaleźć żadnego sponsora.
  8. W sobotę w Boleńcu odbędzie się od 10:00 do 13:00 kolejna edycja Targu Rzeczy Używanych, w której może wziąć udział każdy (zgłoszenia organizatorzy przyjmują na Facebooku). Po raz pierwszy wezmą w nim udział również nasze panie z Łebskiego Koła Gospodyń ze swoim rękodziełem.
  9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Zachęcamy do nabywania palm u Pań z naszego Caritasu (przed każdą Mszą św. za tydzień). Dochód z tej sprzedaży własnoręcznie wykonanych bukietów palmowych przeznaczony będzie na pomoc naszym potrzebującym.
  10. Są jeszcze 2 miejsca na pielgrzymce do Sanktuarium w Gietrzwałdzie i Ostrej Bramie w Wilnie. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do proboszcza. Wszystkich uczestników pielgrzymki proszę na krótkie spotkanie organizacyjne w poniedziałek w Boleńcu po Mszy św. wieczornej.
  11. Na koniec Apel Aba Gondeckiego – zaproszenie do udziału w Nowennie za Ojczyznę:

„W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach.
Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.
W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski,  po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.
Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Zachęcam gorąco, aby odmawiać modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich.
Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki - wielkich orędowników Polski.

✠ Abp Stanisław Gądecki

W naszym kościele będziemy odmawiać tę modlitwę codziennie po Mszy św. wieczornej.