VI Niedziela zwykła

Utworzono: 13-02-2021

14 lutego 2021

1.    Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary jakie przekazujecie na potrzeby Parafii i budowy tego kościoła. Dzięki Bogu i waszej ofiarności, jak widać udało się zrobić tynki, nawet szybciej niż planowaliśmy. Koszt całkowity wyniósł ostatecznie 100 tyś. zł. Do tej pory udało się nam zebrać na ten cel 70 tyś złotych. Do ostatecznego rozliczenia brakuje nam jeszcze 30 tyś. Bóg zapłać za złożone ofiary!

2.    Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i przygotowanie go na dzisiejsza liturgię paniom: Ewie Glegoła, Daucie Kreft, Sylwii Mazurkiewicz, Sylwi Ruchniewicz, Małgorzacie Baranowskiej, Agnieszce Gumiennej, Elżbiecie Andrzejczak, Bożenie Chojaczyk Elżbiecie Beczyczko, Krystynie Przytuła, Hannie Zaborowskiej oraz panom: Markowi Baranowskiemu, Wiesławowi Chojaczyk, Andrzejowi Ruchniewiczowi, Jackowi i Janowi Beczyczkom, Piotrowi Szczęsnemu, Ryszardowi Mazurkiewiczowi, Adamowi Laskowiczowi, Adamowi i Konradowi Gumiennym, Henrykowi Matuszczakowi, Grzegorzowi i Mirosławowi Gałązkom, Zdzisławowi Andrzejakowi, Tomasz Kwiecień. (27 osób!)

3.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na remont naszego Seminarium. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4.    W tym tygodniu w Środę rozpoczyna się Wielki Post. W Środę zwaną Popielcową na Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00 obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post (jakościowy i ilościowy).

5.    Dzisiaj, jutro i pojutrze adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie rozpoczyna się po porannej Mszy św., a kończy błogosławieństwem przed Mszą św. wieczorną.

6.    W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w Piątki o 17:30 i w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 17:30. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

7.    Rekolekcje Wielkopostne będą w dniach 12,13,14. marca. Poprowadzi je ks. Jerzy Gonta Salezjanin z Wrocławia.

8.    W przyszła sobotę w Pelplinie odbędzie się dzień Pokutny dla kapłanów. Z tej okazji biuro parafialne w przyszłą sobotę będzie zamknięte.